Czy warto kupić garaż blaszany?

Nikt z nas nie chce trzymać swojego samochodu pod chmurką. To zrozumiałe.

Narażanie samochodu na działanie wilgoci, niskich temperatur oraz promieni słonecznych sprawia, że karoseria szybciej ulega rdzewieniu. Co więcej, trzymanie samochodu na zewnątrz jest zwyczajnie niekomfortowe i wiąże się między innymi z koniecznością odśnieżania czy skrobania szyb.

Niestety, nie każdy z nas posiada garaż murowany na swojej posesji. W takim przypadku warto szukać alternatyw. Jednym z rozwiązań są garaże blaszane. Czy warto na nie stawiać?

Garaż blaszany to spore oszczędności

Podstawową zaletą garaży blaszanych jest ich niska cena. Jest ona nawet o kilkadziesiąt procent niższa niż w przypadku garaży murowanych. Jest to więc idealne rozwiązanie, dzięki któremu możemy sporo zaoszczędzić bez konieczności rezygnowania ze stabilnej i solidnej konstrukcji. Co ważne, oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale również czas. Stawianie garażu blaszanego jest bowiem znacznie łatwiejsze.

Wytrzymałe i solidne garaże blaszane

Kolejną zaletą, które charakteryzują się garaże wytrzymałe i solidne. Konstrukcja jest mocna i trwała zaś blachy, z których wykonuje się garaże odporne na działanie promieni słonecznych, śniegu i mrozu. Odpowiednio zabezpieczone wysokiej jakości farbami nie podlegają korozji.

Garaż blaszany można ocieplić

Wiele osób narzeka na to, że podczas letnich dni temperatura w garażach blaszanych jest bardzo wysoka, zimą zaś niska. Utrudnia to wykorzystywanie garaży np. do majsterkowania. Tymczasem każdy garaż blaszany można ocieplić, dzięki czemu temperatura wewnątrz garażu jest bardziej stabilna i komfortowa dla człowieka. Garaże blaszane mogą być ocieplane zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

Garaż blaszany to rozwiązanie ekologiczne

Wydawać by się mogło, że fakt, iż garaże blaszane wykonywane są z materiałów, które trudno zaliczyć do ekologicznych sprawia, że jest to rozwiązanie, na które nie powinny decydować się osoby dbające o środowisko. Tymczasem to mit. Obecnie producenci garaży blaszanych muszą spełniać restrykcyjne normy a wiele materiałów używanych w procesie produkcji pochodzi z recyklingu. Poza tym, garaże te możemy przenosić, dzięki czemu nie ma konieczności stawiania nowej konstrukcji.

Czy garaże blaszane mają jakieś wady?

Mówiąc o możliwościach i zaletach garaży blaszanych warto również wspomnieć o nieco słabszych stronach tego rozwiązania. Wśród nich wymienić możemy między innymi niższy poziom ochrony przed kradzieżą niż w przypadku garaży blaszanych. Na szczęście, możemy to obejść decydując się na założenie systemu alarmowego.
Kolejnym minusem garaży blaszanych jest również fakt, że zapewniają one niską izolację akustyczną, co może być uciążliwe dla osób, które chcą w nich np. majsterkować.

Podsumowując, zakup garażu blaszanego to dobry pomysł, dzięki któremu możemy nie tylko odpowiednio zabezpieczyć swoje auto, narzędzia lub sprzęt ogrodniczy a jednocześnie nie wydać zbyt wiele. Warto jednak stawiać na garaże wykonane przez profesjonalne firmy oferujące solidne konstrukcje oraz wysoką jakość materiałów.

Kategorie
Ogród