Czy warto zostać operatorem koparko-ładowarki?

Operator koparko-ładowarki to nie łatwy kawałek chleba. Podczas robót w problematycznych miejscach np. na ruchliwej drodze bywa stresująca. Co więcej, potrzebujemy w niej dobrego refleksu i trzeźwego umysłu, by reagować na bieżące sytuacje. Sam kurs na operatora koparko-ładowarki także nie jest tani. Więc czy warto iść w tym kierunku? Dla przeciwwagi ma ona także wiele zalet. Oto kilka z nich.

Dlaczego warto?

Podstawową zaletą tej pracy jest to, że siedzimy. Dzięki temu nie męczymy się tak jak w pracach, gdzie cały roboczy dzień spędza się na nogach. Oczywiście nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby co jakiś czas rozprostować kości na powietrzu. Wielu młodych chłopców marzyło o takim zawodzie podczas zabaw swoimi małymi koparkami. Dla wielu osób ta praca jest po prostu przyjemna i sprawia im radość. W pracy spędzamy znaczną część naszego życia, także najważniejsze prócz zarobków jest to, aby się w niej dobrze czuć.

Kto dołki kopie ten… dobrze zarabia

Mediana, czyli średnia zarobków na rok 2018, które dostaje miesięcznie operator koparko-ładowarki to 3000 zł netto. Jest to bardzo atrakcyjna suma. Przy takiej wypłacie inwestycja w kurs na operatora koparko ładowarki szybko się nam zwróci. Należy pamiętać również o tym, że im więcej doświadczenia i umiejętności się posiada, tym zarobki są lepsze. Także nasz rozwój w tej branży będzie z pewnością doceniony! Z dużymi umiejętnościami zarabianie wysokich sum nie jest wcale czymś rzadko spotykanym. Różnicę także robi to, czy dysponujemy własnym sprzętem oraz od typu umowy, na podstawie której pracujemy.

Ludzie kopali i będą kopać dalej…

Kurs na operatora koparko-ładowarki jest bezpieczną inwestycją w naszą przyszłość. Dlaczego? Ponieważ ciągle wzrasta zapotrzebowanie na usługi budowlane – nie ma obaw, iż zabraknie dla nas pracy. Ludzi potrzebowali wykopów kiedyś i będą ich dalej potrzebowali (możliwe nawet, że w większym stopniu). Jest to z pewnością zawód przyszłościowy, w którym nie trzeba się martwić czy będzie dla nas praca aż do emerytury.

Kategorie
Poradniki