Dlaczego warto zdobyć uprawnienia SEP?

Każda osoba, która chce wykonywać jakąkolwiek pracę związaną z eksploatacją lub dozorem urządzeń, instalacji lub sieci elektrycznych, energetycznych czy gazowych, zgodnie z polskim prawodawstwem, musi posiadać specjalistyczne uprawnienia SEP z grupy G1, G2 i G3. Jest tylko jeden sposób, aby je zdobyć – należy zdać egzamin państwowy. Pracownik sektora budowlanego, który poważnie myśli o zabezpieczeniu swojej przyszłości i rozwijaniu kariery, bez wątpienia powinien rozważyć taką możliwość.

Niedobór fachowców w branży budowlanej

Brak odpowiednio wykwalifikowanej kadry na rynku pracy to bez wątpienia najbardziej praktyczny argument. Powinien on przekonać szczególnie te osoby, które myślą o przebranżowieniu. Posiadanie uprawnień energetycznych, elektrycznych czy gazowych to w obecnych czasach gwarancja znalezienia atrakcyjnie wynagradzanej posady w sektorze budowlanym. Niewielka ilość profesjonalistów, którzy posiadają uprawnienia SEP jest odczuwalna zarówno w firmach prywatnych, jak i państwowych. Co więcej uprawnienia gazowe zdobyte w naszym kraju są także honorowane w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a także w państwach należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Wzięcie udziału w szkoleniu i zdanie egzaminu nadającego uprawnienia gazowe to zatem doskonała forma inwestycji we własny rozwój także przed planowaną emigracją zarobkową.

Polska stawia na gaz ziemny

Gaz ziemny, między innymi w formie skroplonej (LNG), ma być przez najbliższe lata fundamentem rodzimej energetyki i ciepłownictwa. Skarb Państwa przeznaczył na to ogromne środki, co z kolei doprowadziło do budowy gazoportu w Świnoujściu. Co ciekawe, Polska należy obecnie do europejskiej czołówki pod względem importu gazu skroplonego ze Stanów Zjednoczonych i Bliskiego Wschodu. W planach jest również reeksportowanie tego medium do innych krajów regionu. To jednak nie wszystko. W najbliższych latach zakończy się program powszechnej gazyfikacji w naszym kraju. Tym samym niemal 90% polskich gospodarstw domowych zyska nieograniczony dostęp do gazu. Tym samym uprawnienia SEP z grupy G3 będą bardzo cenną i poszukiwaną umiejętnością.

Dlaczego warto wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu SEP?

Uprawnienia SEP potwierdzone egzaminem państwowym można zdobyć podczas szkoleń dla profesjonalistów. W trakcie zajęć, uczestnik kursu uczy się najważniejszych pojęć oraz zdobywa cenne umiejętności, które potem może wykorzystać w praktyce zawodowej.

Szkolenia SEP, gwarantujące możliwość zdobycia cenionych w branży budowlanej uprawnień, kierowane są nie tylko do osób rozpoczynających pracę w tym sektorze, ale także do specjalistów już pracujących w zawodzie. Warto poszerzać i ugruntować swoją wiedzę na każdym etapie kariery zawodowej. Szkolenia to także doskonała platforma do wymiany doświadczeń z kolegami po fachu, a także możliwość uczenia się od najlepszych w branży budowlanej.

Szkolenia online

W dzisiejszych czasach, kiedy czas jest na wagę złota, a pandemiczna rzeczywistość nie zawsze bywa łaskawa, doskonałym sposobem na podnoszenia swoich kwalifikacji są kursy online. Taka forma szkolenia SEP pozwala na szybszą retencję wiedzy oraz umożliwia uwzględnienie indywidualnych różnic między kursantami. W ten sposób można zdobyć uprawnienia SEP bez wychodzenia z domu i w komfortowych dla siebie warunkach.

 

Kategorie
Poradniki