Gdzie się sprawdzi posadzka betonowa?

Coraz częściej beton jest wykorzystywany przy aranżacji wnętrz. Stosuje się go na wiele sposobów, jednak największe uznanie zyskał sobie jako materiał do posadzek betonowych. To zdecydowanie jeden z najmodniejszych trendów.

Jeszcze do niedawna beton na podłodze kojarzył nam się raczej z mniej uczęszczanymi pomieszczeniami, jak piwnica czy garaż. Gdzie miał stanowić trwałe i solidne podłoże. Na chwilę obecną posadzki betonowe stosowane są wszędzie zaczynając od budynków użyteczności publicznej, a kończąc na wysmakowanych wnętrzach apartamentowców. A to dzięki szerokim właściwościom jakie posiada beton – jest trwały, wygodny i efektowny.

Rodzaje posadzek betonowych

Żeby posadzka była odpowiednio przygotowana do użytkowania należy ją zaimpregnować. Służą do tego żywice, które nakłada się na betonową posadzkę. Dzięki niej powierzchnia staje się wodoodporna, antypoślizgowa oraz antyelektrostatyczna. Tak przygotowana podłoga jest idealna przede wszystkim do łazienki oraz kuchni, ale również dla innych pomieszczeń.

Betonowa posadzka w tradycyjnej formie, czyli o powierzchni równej i matowej dobrze pasuje do wnętrz industrialnych. Dodatkowo świetnie komponuje się ona z innymi materiałami, jak drewno czy metal. Takiej posadzce można nadawać dowolny kolor, na przykład jeśli ma posłużyć w pokoju dla dziecka. Oczywiście wyposażona w ogrzewanie podłogowe, na przykład od https://www.warmah.pl będzie stanowić super miejsce do zabawy.

Dla efektu idealnej tafli na podłodze stosuje się beton polerowany. Aby go otrzymać po wylaniu wylewki, podłogę poleruje się szlifierką z diamentowymi średnicami. To bardzo efektowne i eleganckie wykończenie podłogi, które będzie świetnie się prezentować we wnętrzach w stylu glamour oraz minimalistycznych. Polerowana posadzka to rozwiązanie dla salonu, kuchni czy łazienki. Jest łatwa do utrzymania w czystości oraz pozbawiona fug, które sprawiają kłopot podczas użytkowania.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/tarnowskie-gory.html

 

Kategorie
Remont