Huśtawki ogrodowe, bujaki i fotele wiszące – prawdziwy hit ostatnich sezonów!

Nadchodzi wiosna. To czas, w którym warto zastanowić się nad przygotowaniem ogrodu do chwil relaksu i wypoczynku.

Szczególną uwagę warto zwrócić na meble, które znajdą się na tarasie lub w altanie.
Obecnie możemy wybierać spośród wielu różnych rodzajów mebli ogrodowych. Wśród nich znajdują się te, które są absolutnym hitem. Są to między innymi bujaki i wiszące fotele. Dlaczego warto je wybrać? Przekonajmy się!

Co warto wiedzieć o wiszących fotelach?

Wiszące fotele, znane również jako bujaki cieszą się ostatnimi czasy niezwykłą wprost popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego. Są nie tylko wygodne i zapewniające maksymalny komfort w czasie chwil wypoczynku, ale również designerskie. Dzięki temu są nie tylko meblami użytkowymi, ale również prawdziwą ozdobą ogrodu. Występują w wielu różnych wariantach – jednoosobowych, dwuosobowych, posiadających formę klasycznej bujawki lub też pół zamkniętego “jajka”. Sprawia to, że meble te pasują zarówno do tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych ogrodów.

Bujak jako dodatek czy jako główny mebel ogrodowy?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, które zastanawiają się nad zakupem wiszącego fotela do swojego ogrodu. Trudno jest jednak jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Wszystko zależy bowiem od naszego sposobu spędzania wolnego czasu oraz ilości miejsca, jaką dysponujemy.
Jeśli mamy niewielki taras, lub w ogrodzie wypoczywamy raczej w pojedynkę lub w kameralnym gronie bujaki mogą zastąpić główne meble ogrodowe. Jeśli jednak często spotykamy się ze znajomymi i urządzamy rodzinne imprezy stół oraz ławki lub krzesła powinny pozostać na swoim miejscu – bujak niech stanie się tylko dodatkiem.

Jaki fotel wiszący wybrać?

Nie da się ukryć, że wybór foteli wiszących i bujaków jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny. Daje nam to sporo możliwości wyboru ale jednocześnie sprawia, że często nie wiemy co wybrać. Dlatego też warto kierować się dwoma podstawowymi kryteriami. Po pierwsze zadbajmy o to, by wzornictwo fotela pasowało do innych mebli ogrodowych oraz elementów wystroju. Dopasujmy również model fotela do sposobu w jaki lubimy wypoczywać. Przykładowo, jeśli chętnie czytamy w ogrodzie warto wybrać bujak, który pozwala nam wypoczywać w pozycji półleżącej.

Stawiaj na najwyższą jakość materiałów

Fotel wiszący, podobnie jak inne meble ogrodowe jest narażony na działanie wielu czynników atmosferycznych, które mogą mu szkodzić. Nadmierne nasłonecznienie, wilgoć, wysokie i niskie temperatury – wszystko to sprawia, że materiały obiciowe płowieją, zaś na konstrukcji fotela może pojawiać się rdza. Warto o tym pamiętać i podczas zakupu stawiać na fotele wiszące wykonane z najwyższej jakości materiałów. Przed zakupem sprawdźmy z czego wykonany został nasz bujak oraz jakimi opiniami klientów cieszy się dany model. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że posłuży nam przez długi czas.

Podsumowując, jeśli posiadamy dostatecznie dużo miejsca w ogrodzie zakup bujaka lub wiszącego fotela to doskonały pomysł. Dzięki niemu będziemy mogli bowiem cieszyć się pełnią relaksu w niesamowicie komfortowych warunkach.

Kategorie
Ogród