Idealna podłoga w domu – jaką wybrać

Każde pomieszczenie w domu spełnia inna funkcję. Dlatego potrzebna jest podłoga, która spełnia różne wymagania. Przede wszystkim musi być trwała i odporna na ścieranie, a także na wilgoć i zabrudzenia. A przy tym wszystkim powinna być łatwa do utrzymaniu w czystości i oczywiście pięknie się prezentować.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się beton?

W kuchni zawsze dużo się dzieje. Zbiera się tam cała rodzina przy posiłkach, zdarza się coś wydać czy rozsypać. Dlatego tutaj świetnie sprawdzi się posadzka wylewana, która nie posiada spoin ani fug – gdzie najczęściej gromadzą się zanieczyszczenia. Beton odpowiednio zaimpregnowany nie nasiąka, jest łatwy w czyszczeniu i antypoślizgowa. Ponieważ są odporne na wilgoć dobrze sprawdzą się również w łazience.

Z pewnością posadzka betonowa zrobi największe wrażenie w salonie. Gdzie przestrzeń jeszcze bardziej się powiększy i nada charakteru całości. Nawet nie trzeba wiele inwestować w meble, wystarczy kanapa i komoda. Obecne trendy minimalistyczne i o surowym charakterze wspaniale komponują się z betonem.

Natomiast korytarze i przedpokój to pomieszczenia gdzie następuje bardzo intensywna eksploatacja. Beton jest materiałem bardzo wytrzymałym na ścieranie i obciążenie – więcej o posadzkach betonowych tutaj https://www.warmah.pl/.

Zalety betonu

Posadzka betonowo jest zdecydowanie trwalsza od podług wykończonych płytka czy panelami, która bardzo szybko wycierają się na przykład od krzeseł. Z kolei jeśli chodzi o czyszczenie to podłoga jest zdecydowanie łatwiejsza do utrzymania w czystości. A to dzięki temu, że nie ma fug czy spoin. Przy położeniu płytek na podłogę jest to konieczne, a w nich gromadzi się najwięcej brudu i tłuszczu.

Dodatkowo to piękne wykończenie wnętrza przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego, o którym przeczytasz tutaj https://www.warmah.pl/oferta/slaskie/pyskowice.html. Posadzka betonowa tworzy gładką taflę, która jest niesamowicie efektowna oraz dodatkowo optycznie powiększy wnętrze.

 

Kategorie
Poradniki