Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Lublinie?

Nieruchomości w Polsce w ciągu ostatniego roku wyraźnie zyskują na wartości. Mieszkania drożeją, popyt rośnie, a podaż utrzymuje się właściwie na takim samym poziomie. Dlatego też sprzedający znajdują się z reguły w lepszej sytuacji niż kupujący, choć są wyjątki od tej reguły. Sprawdźmy, jak wygląda rynek nieruchomości – pierwotny i wtórny – w Lublinie. Ile kosztują tu mieszkania i gdzie można je kupić?

Najdroższe nieruchomości w Lublinie

Ile kosztuje najdroższe mieszkanie na sprzedaż w Lublinie? Z informacji opublikowanych w lokalnych mediach w czerwcu 2019 roku wynikało, że to nieruchomość za bagatela 1,85 mln zł. W śródmieściu Lublina, w centrum, za mieszkanie 5-pokojowe o powierzchni 196,59 m² na czwartym piętrze kamienicy trzeba zapłacić niewiele mniej – 1,82 mln zł. Mieszkanie jest przy tym sprzedawane bez jakiegokolwiek wyposażenia, w stanie, który wymaga natychmiastowego remontu posadzek i ścian.

Za 200-metrowe mieszkanie w Lublinie Śródmieściu w okolicy Uniwersytetu Medycznego zapłacić trzeba 1,45 mln zł. Ma 6 pokoi, położone jest w bloku z 1999 roku na parterze. Kwoty robią wrażenie, zwłaszcza w przeliczeniu na 1 mkw. Mieszkanie w Lublinie nie musi być jednak tak drogie, a na dodatek może pochodzić z rynku pierwotnego.

Inwestycje mieszkaniowe w Lublinie

W całej Polsce deweloperzy nie ustają w oddawaniu do użytku nowych obiektów mieszkalnych. Firmy nie zwalniają tempa także w Lublinie. Najlepszym tego przykładem są dwa osiedla: Koralowe i Cyrkoniowe, zbudowane przez dewelopera – firmę Orion (http://orion.lublin.pl/). Koralowe osiedle jest inwestycją powstającą na przedłużeniu ulicy Koralowej i jest kontynuacją popularnego Cyrkoniowego Osiedla.

Jeśli chcemy kupić w Lublinie mieszkanie nowe, od dewelopera, powinniśmy sprawdzić, jak wygląda sprzedaż mieszkań w tej lokalizacji na rynku pierwotnym. Ceny mogą pozytywnie zaskoczyć klientów. Na dodatek warto zwrócić uwagę na całą infrastrukturę nowych osiedli mieszkalnych, o którą dbają wykonawcy inwestycji.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/

Kategorie
Mieszkanie