Interdyscyplinarna pracownia projektowa

Zabierając się za budowę domu wiele osób decyduje się na gotowy projekt z katalogu.

Jednak jest również grono osób, które woli wykonać swój innowatorski projekt budynku oraz wykonać indywidualne wnętrze. W takiej sytuacji z pewnością przyda się dobry architekt i projektant wnętrz.

Podczas budowy domu i wykańczania wnętrz coraz więcej ludzi korzysta z usług architekta. Nic w tym dziwnego, ponieważ na rynku dostępnych jest coraz więcej elementów do aranżacji pomieszczeń. Oczywiście jest to zaleta, jednak warto skorzystać z pomocy kogoś, kto poprowadzi nas za rękę w gąszczu możliwości. Już dawno minęły czasy, kiedy na rynku dostępnych było dwóch producentów i wszystko można było kupić w jednym sklepie.

Na co należy zwrócić uwagę

Kiedy dom już stoi, pora zająć się jego wnętrzem. Podczas wyboru architekta wnętrz należy zwrócić uwagę na ofertę cenową, a jednocześnie na jakość świadczonych usług. Warto wcześniej przyjrzeć się portfolio, dzięki czemu można zorientować się w jakim stylu architekt wykonuje projekty. Podstawą owocnej współpracy jest wspólny język architekta z osobą zlecającą. Podczas projektowania powinna przyświecać jedna myśl przewodnia.

Projektant powinien dostosować się do gustu klienta. Na początku projektant powinien przedstawić projekt koncepcyjny, czyli rysunek w płaskim rzucie, wnętrza w wizualizacji komputerowej oraz rysunki techniczne. Ponadto można zasięgnąć opinii innych osób o danym projektancie. Jednak należy liczyć się z tym, że nie zawsze trafimy na specjalistę z polecenia. Oczywiście trzeba również pamiętać o dokładnym sprawdzeniu warunków umowy, aby uniknąć niechcianych niespodzianek.

Czym zajmuje się pracownia projektowa?

Pracownia projektowa, taka jak The Space, zajmuje się kompleksową pomocą w zakresie architektury budynków, wnętrz oraz ogrodów. Wykwalifikowana kadra specjalistów działa na rynku już od 11 lat. Tworzy wnętrza dla indywidualnych odbiorców, jak również przestrzenie biurowe, gastronomiczne oraz hotelarskie. Projekty zdecydowanie wyróżniają się spośród innych, mimo upływu czasu i dużej rotacji trendów.

Podczas tworzenia każdego projektu ważna jest ergonomia, systemy sterowania, wykorzystanie iluzji optycznej i gry światłem, zasady Feng Shui oraz analiza osobowości BAZI. Zespół działa przede wszystkim kompleksowo przy projektach architektury jednorodzinnej i wielorodzinnej, centrów handlowych, restauracji, barów, hoteli, sklepów, architektury wnętrz, projektowania ogrodów oraz wizualizacji sprzedażowych. Więcej informacji znajduje się tutaj http://the-space.pl/pl/home/ .

Kategorie
Dom