Jak wybrać szlifierki i śrutownice?

Planujesz zakup takich produktów jak szlifierki do betonu czy też śrutownicy? Jeśli tak to musisz wiedzieć na co zwracać uwagę.

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste jakby się mogło wydawać. Na co patrzeć jeśli chodzi o śrutownice? Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami opierają się na gabarytach, mocy, napędzie czy też zakresem działania. Najczęstszym zastosowaniem tego rodzaju urządzeń jest oczyszczenie powierzchni przed malowaniem czy też wylaniem powłok żywicy. Oczywiście można je zastosować o wiele szerzej. Wśród zastosowań mniej popularnych znajduje się przygotowywanie pasów startowych lotnisk czy też usuwanie starych powłok z gumy. Jak widać zastosowań śrutownic jest bardzo wiele. Jeśli chodzi o śrutownice to betonu to należy wybierać te o większej mocy oraz większych gabarytach. W ten sposób można osiągnąć o wiele większą wydajność, która jest bardzo istotna zwłaszcza w przypadku konieczności obrabiania większych powierzchni.

Szlifierka do betonu
Urządzenia tego rodzaju głównie stosuje się do szlifowania twardych materiałów betonowych oraz licowych. Jednak urządzenia tego rodzaju mają także jeszcze wiele innych zastosowań. Szlifierki do betonu można zastosować także przy wykańczaniu fasad z betonu oraz wykańczaniu innych powierzchni betonowych. Decydując się na zakup konkretnych urządzeń trzeba zwrócić uwagę na prędkość kątową, moc oraz wysokość tarczy. W przypadku wielu różnych urządzeń można znaleźć także także wiele dodatkowych parametrów. Jedną z bardzo przydatną kwestią jest oświetlenie LED oraz mechanizmy odsysające. Jeśli chodzi o szlifierki do betonu to im większa prędkość kątowa oraz moc urządzenia tym lepsze efekty można uzyskać.

Inny rodzaj urządzeń
Jeszcze jednym z popularnych rozwiązań jakie można znaleźć na rynku są tak zwane groszkowniki. Są to specjalne szlifierki do betonu, które służą do realizowania pasów antypoślizgowych na schodach. W ten sposób można uzyskać naprawdę bardzo ciekawe i interesujące efekty.

Oczywiście wybierając konkretne rozwiązanie należy zwrócić uwagę na jakość urządzenia, a nie tylko jego parametry. Im lepsza jakość urządzenia tym większa szansa na to, że będzie ono służyło przez dłuższy czas. Jakość jest bardzo ważna.

Kategorie
Poradniki