Jak zarabiać na nieruchomościach?

Nieruchomości to jeden ze sposobów na inwestowanie i pomnażanie majątku. Obecnie coraz więcej osób interesuje się tematem zarabiania na mieszkaniach, gruntach, domach, czy lokalach komercyjnych. W tym artykule przedstawię główne metody pomnażania pieniędzy dzięki nieruchomością.

 

Kup taniej- sprzedaj drożej

Obrót nieruchomościami to podstawowy sposób na zarabianie na nich. Okazyjne kupno domu, działki, czy mieszkania, a następnie odsprzedanie z zyskiem możliwe jest w kilku wariantach. Niektórzy inwestorzy nic nie robią z zakupioną nieruchomością lecz jedynie szukają kupca, który jest w stanie zapłacić oferowaną przez nich cenę. Czasami trzeba na to poczekać nawet kilka, czy kilkanaście lat. Zysk z odsprzedania można zwiększyć podnosząc wartość mieszkania, czy domu poprzez przeprowadzanie remontu. W przypadku gruntów można zdecydować się na zakup bardzo dużego terenu i podzielić go na mniejsze działki, które następnie można pojedynczo odsprzedawać.

 

Wynajem mieszkań oraz pokoi

Drugą podstawową metodą pomnażania majątku z wykorzystaniem nieruchomości jest ich zakup z zamiarem wynajmu. Również tutaj mamy kilka różnych scenariuszy do rozważenia. Można skupić się na kawalerkach dla pojedynczych osób lub par. Wyższe przychody uzyskamy kupując większą nieruchomość, w której wynajmujemy pojedyncze pokoje. W dużych miastach z uniwersytetami w taki sposób powstają prywatne mini akademiki. W takich przypadkach inwestorzy najczęściej dzielą ścianką działową z płyt karton – gips większe pomieszczenia na mniejsze, aby zmaksymalizować ilość pokoi. Coraz częściej także kuchnia jest przerabiana na pokój, a jej funkcję pełni aneks urządzony w korytarzu. Warto zaznaczyć, że przeprowadzając rearanżację takiego mieszkania warto korzystać z solidnych materiałów dobrego producenta np. Siniat. Dzięki temu unikniemy konieczności przeprowadzania napraw, czy ponownych remontów w krótkim czasie, co mogłoby poważnie obniżyć zyski z inwestycji. Oczywiście materiały wykończeniowe oraz wyposażenie takiego mieszkania nie musi już być z najwyższej półki, bo wynajmujący studenci nie będą skłonni zapłacić więcej za luksusowe wyposażenie. Jednak samo wykonanie ścianek działowych w pomieszczeniach powinno być solidne i trwałe dlatego warto skorzystać z kompletnego systemu suchej zabudowy wiodącej marki.

Kategorie
Poradniki