Jakie narzędzia przydadzą się w domu? Stwórz zestaw majsterkowicza

Zestaw majsterkowicza powinien być na wyposażeniu w każdym domu czy mieszkaniu.

Niezależnie od tego, czy jesteśmy fachowcami, czy jesteśmy kompletnymi laikami, jeśli chodzi o naprawy, prędzej czy później nadejdzie czas na usterkę, awarię czy zwykłą chęć zrobienia czegoś samodzielnie. Jakie narzędzia przydadzą się w domu?

Elektronarzędzia

Głównymi sprzętami na półce w garażu, w piwnicy czy zwykłej domowej szafce powinny być wkrętarka i wiertarka. W przypadku wkrętarki najlepiej wybrać niewielką poręczną opcję z możliwością wymiany baterii. Wkrętarka przyda się na pewno, gdyż ułatwi wiele prac, na przykład skręcanie mebli. Wiertarka to również absolutny niezbędnik. Wybierzmy taką z opcją udaru.

Elementy wyposażenia domowego warsztatu

Na pierwszym miejscu warto postawić na młotek. Posłuży do wszelkich prac montażowych lub demontażowych. Do cięcia drewna czy metalu może przydać się piłka ręczna i brzeszczot wykonany z wysokiej jakości stali. To bardzo uniwersalne narzędzie, które ma różne rodzaje zębów, w zależności od rodzaju tworzywa, do cięcia którego zostały przeznaczone. Do zestawu majsterkowicza domowego powinny dołączyć także klucze hydrauliczne. To proste narzędzie przykręcania, dokręcania, ściskania. Wśród nich znajdziemy bardzo funkcjonalne klucze nastawne, które będą niezastąpione w łazience czy kuchni, zwłaszcza przy montażu armatury i wszelkich prac z zakresu hydrauliki. Najbardziej uniwersalnymi kluczami są klucze nasadowe, do których można łatwo dopasować odpowiednią końcówkę. Do najprostszych rzeczy, np. przykręcenia elementu w rowerze przydadzą się klucze płaskie o odpowiedniej średnicy.

Kompleksowy zestaw majsterkowicza uzupełnią śrubokręty. Warto zakupić różne rodzaje śrubokrętów lub jeden z wymiennymi końcówkami. Do ręcznych obróbek przydadzą się w domu kombinerki. To kolejne bardzo wszechstronne narzędzie, bez którego często ciężko się obejść. Służą zwłaszcza do zaginania, kształtowania, a nawet cięcia drutu, blachy itp. materiałów. Nie zapomnijmy o przyrządach do mierzenia.

W przypadku drobnych narzędzi możemy zakupić je pojedynczo lub w gotowych zestawach. Tuż obok narzędzi warto umieścić apteczkę, nawet tę samochodową. Może być przydatna podczas niektórych prac.

Kategorie
Poradniki