Kiedy warto zainwestować w odkurzacz centralny?

Odkurzacze centralne powoli, aczkolwiek systematycznie zyskują na znaczeniu. Przestały już kojarzyć się z rozwiązaniem dostępnym nielicznym, dobrze usytuowanym konsumentom.

Dzisiaj korzysta z nich wiele osób, ceniących sobie praktyczne rozwiązania. Odkurzacze centralne to oszczędność miejsca, ale także czasu. Ułatwiają sprzątanie nawet dużych powierzchni, choć same zajmują bardzo niewiele miejsca. Kiedy szczególnie opłaca się w nie zainwestować?

Podczas budowy lub remontu

System odkurzaczy centralnych Retraflex opiera się na niewidocznym na co dzień wężu połączonym z urządzeniem ssącym. Większość instalacji znajduje się w ścianach, podłogach i sufitach. Dlatego montaż odkurzacza najlepiej zaplanować już na etapie projektowania i budowy domu. W zależności od powierzchni mieszkalnej do wyboru są węże o różnych długościach. Jeżeli budynek jest już zamieszkany, to o odkurzaczu centralnym warto pomyśleć podczas następnego remontu. Prace budowlane i wykończeniowe ułatwiają bowiem zamontowanie wszystkich elementów urządzenia.

Upraszczając codzienność

Nie ulega wątpliwości, że porządki to żmudna, niekończąca się praca. Panie domu na całym świecie szukają zatem sposobów na uproszczenie tego zadania. Jednym z nich jest Cyclo vac, nowoczesny odkurzacz centralny, z pomocą którego czyszczenie domu staje się o wiele łatwiejsze. Przede wszystkim dokładnie rozplanowane gniazda urządzenia pozwalają na sprawne odkurzanie kolejnych pomieszczeń. Bez konieczności ciągnięcia i noszenia ze sobą ciężkiego odkurzacza. Przenośna jest tylko rura ssąca. Ona sama nie zajmuje jednak dużo miejsca, można ją bez trudu umieścić w nawet niewielkim schowku. Łatwiejsze jest też samo odkurzanie. Wąż z gniazda wysuwa się bez trudu, a dodatkowo użytkownik sam decyduje, jaka długość będzie mu potrzebna do posprzątania danej powierzchni. Po zakończeniu porządków wystarczy zwolnić blokadę, a wąż automatycznie schowa się w ścianie. Gniazda odkurzacza centralnego także prezentują się estetycznie. Producent nieustannie je dopracowuje.

Podsumowując, odkurzacze centralne polecane są osobom ceniącym praktyczne rozwiązania. Takie urządzenia pomagają utrzymać dom w czystości, przekładają się też na oszczędność czasu.

Kategorie
Wyposażenie