Kontenery na gruz – jak dobrać odpowiednio?

Kiedy przeprowadza się generalny remont mieszkania lub domu to wiadome jest, że wiązane to będzie z koniecznością składowania i wywozu gruzu. Do tego celu potrzeby będzie specjalistyczny kontener. Wiedzieć jednak trzeba, że na rynku dostępne są różne kontenery. Ważne jest zatem, aby dobrać go właściwie.

Pojemność kontenera

Jak wspomniano, do wywozu odpadów budowlanych służą specjalne kontenery na gruz. Różnią się one od siebie m.in. swoją pojemnością. Zamawiając kontener trzeba wcześniej dokładnie zastanowić się jak duży kontener może być potrzeby. Do najczęściej wykorzystywanych kontenerów zaliczyć można te o pojemności 7 metrów sześciennych. Nadają się one do wywozu nie tylko gruzu, ale także ziemi czy innych odpadów remontowych. Są one idealne w przypadku drobnych prac remontowych w mieszkaniu lub w domu. Jeśli jednak nie spodziewamy się zbyt dużej ilości odpadów, wówczas wybrać można kontener mniejszy o pojemności 5 metrów sześciennych. Oczywiście na rynku dostępne są także dużo większe kontenery na odpady. Posiadają one pojemność 10 metrów sześciennych.

Kontener z pokrywą lub bez

Oprócz pojemności kontenery różnią się od siebie także tym, czy posiadają pokrywę czy nie. W tym przypadku o wyborze kontenera decyduje rodzaj odpadów jakie mają się w nim znajdować. Kontenery z pokrywą najlepiej sprawdzą się w sytuacji, kiedy odpadami są przede wszystkim materiały papierowe. Są to bowiem odpady dość lekkie, a to oznacza, że mogą być rozwiane przez wiatr. Pokrywa zapobiega tej sytuacji. W przypadku takich odpadów jak gruz, ziemia, beton czy inne odpady remontowe, skorzystać można z kontenerów bez pokrywy.

Wynajęcie kontenera

Na cenę kontenera składa się kilka czynników. Przede wszystkim jest to jego pojemność oraz okres na jaki ma zostać wynajęty. Pamiętać też trzeba, że firma, która wynajmuje kontener odpowiedzialna jest także za odbiór odpadów i ich wywóz. To ile raz czynność ta będzie musiała mieć miejsce także ma wpływ na cenę. Zawsze przed wynajęciem kontenera najlepiej jest skontaktować się z wybraną firmą i zapytać o wszelkie warunki i koszty związane z wynajmem kontenera.

Kategorie
Remont