Najpopularniejsze rodzaje kontenerów

Stack of containers box, Cargo freight ship for import export logistics business

W niniejszym artykule prezentujemy szereg wartościowych informacji odnośnie kontenerów – w sposób dokładny omawiamy kontenery biurowe oraz kontenery magazynowe. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Kontenery biurowe – kiedy się przydają?

Kontenery biurowe to typ kontenerów, który można zastosować do tworzenia pomieszczeń biurowych, siedzib firm, ale także do tworzenia mobilnych laboratoriów, zaplecz budów, stróżówek, wartowni, pomieszczeń socjalnych, zaplecz sanitarnych, pawilonów handlowych, biur handlowych i wiele, wiele więcej. Wymiary takich kontenerów mogą być bardzo zróżnicowane – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań wysuwanych przez klientów danej firmy. Podobnie jest ze ścianami kontenerów biurowych – można je wykonywać z bardzo różnych materiałów, które mogą posiadać różne typy izolacyjności.

Kontenery biurowe posiadają szereg atutów. Podstawowym atutem jest fakt, iż w porównaniu do tradycyjnego budownictwa proces produkcji oraz dostawy takich kontenerów jest bardzo szybki. Najczęściej wystarczy tylko kilka tygodni, a nowe biuro dla danej firmy może już funkcjonować w kontenerze bez jakichkolwiek przeszkód.

Kontenery magazynowe – najważniejsze informacje

Kontenery magazynowe wykorzystuje się do przechowywania oraz przechowywania różnorodnych rodzajów towarów, narzędzi oraz materiałów budowlanych i innych materiałów. Można je kupować w bardzo różnych konfiguracjach oraz wymiarach. Kontenery magazynowe posiadają szereg właściwości, które wyróżniają je od pozostałych rodzajów kontenerów – chodzi tutaj na przykład o kontenery biurowe. W porównaniu z kontenerami biurowymi, kontenery magazynowe są zbudowane z grubszej blachy, która spawana jest po całym obwodzie do ramy kontenera. To sprawia, że są one o wiele odporniejsze na częste przeładunki oraz przewożenie przeróżnymi środkami transportu.

Większość kontenerów magazynowych nie jest wyposażona w izolację. Istnieje jednak możliwość przerobienia kontenerów zgodnie z potrzebami oraz oczekiwaniami klientów istniejących firm – mowa tutaj o dołożeniu izolacji, instalacji elektrycznej oraz przepustów bądź czerpni. Kontenery magazynowe pełnią niezwykle często rolę podstawy dla bardziej zaawansowanych kontenerów, które nazywane są specjalistycznymi.

Kategorie
Poradniki