Narzędzia przydatne w trakcie malowania mieszkania.

W trakcie remontu bardzo ważną kwestią jest posiadanie wszelkich przydatnych narzędzi do malowania. To w znaczący sposób usprawni cały proces malowania, tak aby przeszedł on szybko i bez problemów.

Posiadanie takich akcesoriów zagwarantuje nam również dobry efekt prac końcowych. Dostaniemy je w każdym markecie budowlanym, a także w sklepach internetowych.
A więc jakie są najistotniejsze narzędzia malarskie, które przydadzą nam się do malowania pokojów?

1. Duży pędzel- stosuje się go w celu pomalowania dosyć sporych powierzchni ścian, a także kątów i naroży.

2. Mały pędzel- idealny do prac przy ciężko dostępnych miejscach (okno, framugi drzwi, przestrzeń za kaloryferami, wokół lampy sufitowej czy kontaktów).

3. Pędzel zakrzywiony- stworzony do malowania przestrzeni za kaloryferami, a także samych kaloryferów.

4. Folia malarska- bardzo ważna rzecz. Ochroni ona nasze cały pokój, przed zachlapaniem farbą. Folię rozkłada się zawsze na podłodze, meblach, a także innych ważnych dla nas przedmiotach.

5. Taśma papierowa (szeroka i wąska) – taśmą zabezpiecza się przede wszystkim listwy przypodłogowe, okna, drzwi, kontakty, i wszystkie inne miejsca, jakie nie mogą zostać zabrudzone farbą. Stosuje się ją także w celu dzielenia powierzchni, jeśli korzystamy na przykład z paru kolorów na jednej ścianie.

6. Szeroka i wąska szpachelka- nią nakładamy masę szpachlową we wszelkie ubytki na ścianie, pęknięcia, miejsce po gwoździach. Korzysta się z niej także do usuwania starej farby, która się łuszczy i pęka.

7. Wiaderko plastikowe- w nim miesza się masę gipsową.

8. Kuweta- stosuje się ją do równomiernego nabierania farby na wałek.

9. Drabinka malarska- najczęściej poleca się taką wykonaną z aluminium, gdyż jest lekka. Pomocna w malowaniu trudnych miejsc, na przykład przy lampie sufitowej, gdzie nie dostaniemy wałkiem.

10. Siatka do szlifowania, gąbka ścierna, papier ścierny, uchwyt do siatki- po uzupełnieniu wszelkich pęknięć, gdy gips wyschnie, należy przeszlifować te miejsca, w taki sposób, aby były gładkie.

11. Wiertarka wraz z mieszadłem do szpachli- dzięki niej w szybki sposób wymieszamy dokładnie szpachlówkę. Pomocna w sytuacji, gdy do wypełnienia mamy dużą powierzchnię i chcemy uzyskać gładką i dobrze wymieszaną masę.

Warto zainwestować w chociażby podstawowe narzędzia, gdyż na pewno przydadzą się nam one w trakcie każdego remontu.

Kategorie
Remont