Ogrodzenie posesji, na co zwrócić uwagę i jak wpływa na budżet inwestycji

Realizując budowę domu lub obiektu przemysłowego analiza kosztów i prawidłowa wycena powinna zajmować jedno z czołowych miejsc na liście czynności, które pozwolą na jak najlepsze jej zabezpieczenie.

Czy inwestor na pewno obliczył wszystkie koszty związane z inwestycją?

Na etapie wykańczania inwestycji nieodłącznym jej elementem jest konieczność wykonania bramy wjazdowej, garażowej i ogrodzenia terenu. Różnorodność rozwiązań jest tak duża, że nie można pozwolić na orientacyjne oszacowanie wartości takich prac. Może okazać się, że ich wartość będzie bardzo wysoka i niemożliwe będzie zrealizowanie tego etapu lub wystąpi konieczność użycia materiałów o gorszej funkcjonalności. W pierwszej kolejności należy dokonać wyboru systemu i producenta.

Bramy wjazdowe

W przypadku bram wjazdowych wyróżnia się dwa główne typy – uchylne i przesuwne. Bramy garażowe to wybór pomiędzy bramami rozwiernymi, uchylnymi, roletowymi i segmentowymi. Zarówno w przypadku bram wjazdowych i garażowych ich producenci oferują modele otwierane manualnie i automatycznie na pilota. Wybór modelu i technologii wpływa na cenę produktu i jego właściwości na przykład odporność na działanie czynników zewnętrznych jak ogień, wiatr, wandalizm i włamania.

Ogrodzenia

W przypadku wyboru typu ogrodzenia oferta rynku również jest bardzo bogata. Właściciel nieruchomości może wybierać w ogrodzeniach prostych i tanich jak na przykład ogrodzenia z siatki drucianej powlekanej lub ocynkowanej. Ponadto na rynku dostępna jest oferta oferta ogrodzeń panelowych, profilowych i drewnianych. Istnieją również rozwiązania takie jak ogrodzenia wykonywane na podmurówkach wykonywanych na placu budowy lub z elementów prefabrykowanych. Po szczegółową wycenę należy zgłosić się do przedstawiciela profesjonalnej firmy wykonującej tego typu prace.

Dokładne oszacowanie kosztów możliwe jest po wykonaniu wyliczeń na podstawie:

  • długości ogrodzenia,
  • wybranego systemu
  • spadków terenu.

Podsumowując powyższe informacje, wybór i wycena typu ogrodzenia, bram wjazdowych i garażowych powinien zostać przeprowadzony na jak najwcześniejszym etapie inwestycji. Dzięki temu możliwe jest określenie pełnego budżetu inwestycji i uniknięcie konieczności podejmowania decyzji pod presją czasu.

Kategorie
Dom