Porządek w kuchni i łazience? To jest możliwe!

Każdy z nas chce cieszyć się eleganckim i posprzątanym mieszkaniem. Niestety, istnieją pomieszczenia, w których trudno zachować porządek. Mowa o łazience oraz kuchni. Umyte naczynia leżące w zlewie i na szafkach, stosy prania, setki butelek i flakoników – to wszystko sprawia, że nawet najbardziej stylowo urządzone mieszkanie nie prezentuje się dobrze. Warto więc zadbać o rozwiązania, dzięki którym w naszych wnętrzach zapanuje ład i porządek.

Stosy prania to nie problem

Nic nie wygląda tak nieestetycznie jak góra ubrań do wyprania. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na codzienne pranie nawet kilku sztuk odzieży aby tego uniknąć. Niestety, nie jest to zbyt ekonomiczne ani ekologiczne rozwiązanie. Nawet prawie pusta pralka pobiera bowiem wodę i energię. Lepiej więc poczekać aż uzbieramy pełny wsad. Aby uniknąć bałaganu warto wyposażyć się w nowoczesny kosz na pranie. Wbrew obiegowej opinii nie musi być on wcale nie estetycznym plastikowym pojemnikiem. Dzisiejsze kosze na pranie są bowiem eleganckie i występują w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Z łatwością więc znajdziesz taki, który pasować będzie do twojej łazienki.

Kosmetyki pod ręką

Spadające pod prysznicem butelki z żelami. Godzinne poszukiwania ulubionego kremu do ciała. Wanna obstawiona kolorowymi pojemnikami. Jeśli problemy te nie są ci obce to znak, że twoja łazienka potrzebuje zmian. Wbrew pozorom wcale nie muszą być kosztowne jak np. zakup nowych szafek łazienkowych. Wystarczy bowiem jedynie wyposażyć ją w dobry i pojemny organizer na kosmetyki, który pozwoli ci utrzymać porządek w ulubionych produktach a jednocześnie sprawi, że zawsze będą pod ręką. Obecnie organizery mają różne formy – od półek, poprzez pojemniki aż po estetyczne koszyczki. Każdy może więc znaleźć to, czego potrzebuje.

Naczynia uporządkowane

Jeśli zdarza ci się myć naczynia ręcznie z pewnością wiesz, że ich wycieranie i suszenie zajmuje dużo czasu. Pozostawione do wyschnięcia często zaś sprawiają, że nasza kuchnia nie prezentuje się schludnie. Rozwiązaniem może być dobra suszarka do naczyń – pojemna i wykonana z lekkich, łatwych w utrzymaniu czystości materiałów takich jak plastik czy aluminium pozwoli ci zapanować nad chaosem w twojej kuchni.

Kategorie
Poradniki