Posadzki z piaskowca zamiast betonowych

Piaskowiec jest kamieniem, który na ogół kojarzymy z ogrodzeniami, elewacjami oraz elementami tak zwanej małej architektury ogrodowej. Nie oznacza to jednak, że na tym kończą się jego zastosowania. Coraz częściej można usłyszeć o nim również jako o produkcie idealnie sprawdzającym się w charakterze posadzki. Co ciekawe, z posadzkami z piaskowca mamy do czynienia już nie tylko na tarasach, ale również w domach.

Posadzki z piaskowca na tarasie

Czasy, w których posadzki zdobiące taras były wykonywane jedynie z betonu, przechodzą już do historii. Trudno przy tym nie zgodzić się z osobami, które uważają, że jest to wyjątkowo dobra wiadomość. Owszem, posadzki betonowe zawsze były cenione z uwagi na charakterystyczną dla siebie trwałość, trudno było jednak zachwycać się nimi. Ich surowość sprawiała, że również sam taras był postrzegany jako przestrzeń chłodna i należało włożyć niemały wysiłek w próbę zmiany tego stanu rzeczy.

Posadzki z piaskowca zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że jednym z ich znaków rozpoznawczych jest bogata kolorystyka. Piaskowiec w swojej naturalnej postaci występuje w wielu ciekawych odcieniach, a firmy, które zajmują się jego dystrybucją, są też w stanie poszerzyć gamę dostępnych kolorów, jeśli klienci zgłaszają na to zapotrzebowanie. Atrakcyjność wizualna idzie przy tym w parze z odpornością na uszkodzenia mechaniczne, nie można przy tym nie docenić i tego, że posadzki z piaskowca dobrze radzą sobie z czynnikami atmosferycznymi. Z biegiem lat i one się starzeją, nie przesadzają jednak osoby, które uważają, że jest to starzenie wyjątkowo efektowne.

Posadzki z piaskowca wewnątrz domu

Posadzki z piaskowca wypierają posadzki betonowe nie tylko wówczas, gdy mamy do czynienia z tarasami. Coraz częściej pojawiają się też wewnątrz budynków i są w stanie podbić serca nawet najbardziej wymagających domowników. Rodzaje posadzek z piaskowca są zaprezentowane tu – http://piasmar.com/posadzki-z-piaskowca. Oczywiście, wybierając piaskowiec, który ma się pojawić w przedpokoju lub salonie, należy pamiętać o kilku zasadach:

1. Posadzka z piaskowca nie sprawdza się najlepiej w miejscach, na których panuje duży ruch, piaskowiec nie jest bowiem aż tak odporny na ścieranie, jak szereg innych kamieni naturalnych. Idealna jest więc sytuacja, w której zdobi te przestrzenie, które nie są często używane.

2. Piaskowce nie są monolitem, jeśli więc mają być elementem posadzek, należy wybierać przede wszystkim ich twarde rodzaje. Miękkie odmiany piaskowca wyglądają znakomicie, szybko jednak nasiąkają wodą, a ich porowata powierzchnia sprawia, że utrzymanie ich w czystości może być poważnym problemem.

3. Posadzka z piaskowca nie sprawdzi się w kuchni i łazience, a więc w pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność, a na podłogę często wylewa się woda.

4. Decydując się na posadzki z piaskowca dobrze jest poddać je zabiegom impregnacyjnym. Nie tylko przedłużą one ich żywotność, ale również przyczynią się do tego, że samo ich czyszczenie będzie czynnością mniej skomplikowaną.

Samo znalezienie piaskowca o odpowiednich wymiarach nie musi być trudne, w sprzedaży dostępne są bowiem zarówno rozwiązania standardowe, jak i te, które odpowiadają indywidualnym potrzebom odbiorców.

Kategorie
Remont