Uzyskanie odszkodowania – czy kancelaria adwokacka może ci pomóc?

Osoby poszkodowane mają prawo do odszkodowania, które pomoże im poradzić sobie w trudnej sytuacji jaka je spotkała. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia ze zdarzeniem drogowym, wypadkiem przy pracy czy innym rodzajem szkody warto dochodzić swoich praw. Pomóc w tym może nam dobra kancelaria adwokacka. Katowice są jednym z miast, w którym możemy uzyskać profesjonalne wsparcie. Sprawdźmy na czym polega.

W jakich sprawach o odszkodowanie pomagają kancelarie prawne?

Odszkodowanie możemy uzyskać w różnych sytuacjach życiowych. Najczęściej otrzymujemy je w przypadku zdarzeń drogowych – wówczas jest ono pokrywane z OC sprawcy. Poza tym możemy je jednak otrzymać również po wypadku przy pracy gdy doszło do niego przez niedopatrzenia pracodawcy lub w przypadku błędów medycznych. Niezależnie od rodzaju odszkodowania dobra kancelaria adwokacka może nam pomóc. 

Ocena zasadności ubiegania się o odszkodowanie

Pierwszym krokiem, jakie podejmują kancelarie adwokackie w Katowicach jest rozmowa z klientem oraz dokładne zapoznanie się dokumentacją. Pozwala to bowiem na ocenę zasadności roszczenia oraz oszacowanie kwoty odszkodowania. Podczas oceny zasadności może okazać się, że sprawa nie jest warta skierowania jej na drogę sądową. Wówczas klient oszczędza swój czas oraz pieniądze. 

Formalności z towarzystwami ubezpieczeniowymi

Kancelarie adwokackie reprezentują swoich klientów na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest kontakt z ubezpieczycielem sprawcy. Prawnicy zajmują się wszystkimi formalnościami – wśród nich możemy wymienić zebranie wszystkich dokumentów oraz skierowanie wniosku o odszkodowanie.
Drugim sposobem pomocy klientom jest ich reprezentowanie podczas rozpraw. Na skierowanie sprawy do sądu warto zdecydować się gdy uzyskaliśmy odmowę otrzymania odszkodowania, lub otrzymaliśmy je w niesatysfakcjonującej nas wysokości. 

 

Podsumowując, jeśli jesteśmy osobami poszkodowanymi i zależy nam na tym, by otrzymać odszkodowanie warto skorzystać z pomocy, która może zaoferować nam dobra kancelaria adwokacka. Katowice są jednym z miast, w których możemy otrzymać profesjonalne wsparcie na każdym etapie ubiegania się o odszkodowanie. Warto więc z niego skorzystać.

 

Artykuł powstał we współpracy z https://adwokat-wroclaw.biz.pl/

Kategorie
Poradniki