Wpisujące się w aktualne trendy, choć nie tylko – drzwi tarasowe przesuwne

Tropical luxury villa interior, living room with sea view veranda

Architekci coraz chętniej stawiają na duże przeszklenia, a za tym trendem podążają właściciele domów. W ten sposób można zastąpić praktycznie cały ściany, uzyskując efekt otwartej przestrzeni, przestronności i bardzo jasnego pomieszczenia. Choć pod względem estetyki i wrażenia, takie wykonanie przyciąga uwagę, to z praktycznego punktu widzenia, jest wymagające. Czy to oznacza, że trzeba rezygnować z dużych przeszkleń? Absolutnie nie, bo zastosowane drzwi tarasowe przesuwne wysokiej jakości, właściwie zamontowane i opatrzone stosownymi okuciami czy szynami, gwarantują i wspomniany efekt, i wygodę użytkowania.

Drzwi tarasowe mogą być uchylne, czyli otwierane tradycyjnie. Z takiego rozwiązania rezygnuje się jednak w małych pomieszczeniach, bo potrzeba więcej miejsca na tego typu montaż. Z kolei drzwi tarasowe przesuwne, jak sama nazwa wskazuje, wymagają otwarcia poprzez przesunięcie w daną stronę. Nie istnieje zatem potrzeba, by wygospodarować miejsce wewnątrz domu czy na zewnątrz, dla otwierających się drzwi. Jest znacznie wygodniej.

Przeszklenia zamiast całych ścian dają szansę na uzyskanie otwartej przestrzeni. Pomieszczenia stają się znacznie jaśniejsze i przestronniejsze, optycznie powiększone, dzięki czemu znacząco zwiększa się ich komfort użytkowania. Jakość zastosowanych materiałów, okucia i szyny, po których poruszają się drzwi, muszą być z wysokiej półki, bo takie konstrukcje mogą ważyć nawet do 400 kg. Właściwy montaż i pożądane parametry gwarantują, że nie będzie problemu z ich otwieraniem, ale i zostanie zachowane bezpieczeństwo użytkowania.

Decydując się na drzwi tarasowe przesuwne warto pomyśleć o progach. Domownicy nie powinni potykać się o nie podczas każdego wyjścia. To element szczególnie ważny w domach, gdzie są małe dzieci, osoby starsze, jak i cierpiące na schorzenia aparatu ruchu.

Jak prezentują się takie drzwi i na jakie efekty można liczyć z ich zastosowaniem, doskonale obrazuje oferta https://domel.pl/. Propozycja nie do odrzucenia, bo mieszcząca się w rozsądnych kosztach, ale bez uszczerbku na tak istotnej jakości.

Kategorie
Remont