Wybieramy przesłonę na okno dachowe

Poddasze to często niedocenione pomieszczenie w budynku. Podczas aranżacji wnętrza nierzadko zupełnie pomijane i wykorzystywane wyłącznie jako miejsce do odpoczynku albo przechowywania niepotrzebnych rzeczy. Poddasze może stać się jednak ozdobą domu, a przede wszystkim pomieszczeniem, w którym po prostu chce się przebywać. Najczęściej aranżuje się je jako sypialnię albo pokój dla gości, ale również często umiejscawia się tam łazienkę albo salę kinową. Ze względu na to, że zazwyczaj buduje się domy ze spadzistym dachem, okna w pomieszczeniach na poddaszu znajdują się właśnie w dachu i są pochyłe. Takie ustawienie okna warunkuje dobór odpowiedniej przesłony do niego, o odpowiedniej konstrukcji. Jakie zatem przesłony sprawdzą się najlepiej na oknie dachowym?

Ponadczasowe rolety wolnowiszące.

Rolety wolnowiszące są tradycyjnym i pewnym wyborem na okno dachowe. Duży wachlarz kolorystyczny tkanin daje ogromne możliwości w aranżacji wnętrza, dzięki czemu możemy idealnie dopasować wygląd rolet do koloru ścian lub choćby narzuty na łóżku. Te uniwersalne przesłony sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, zarówno w sypialni, jak i w salonie czy łazience. Montaż jest niezwykle prosty, w przypadku okien dachowych roleta mocowana jest na prowadnicach montowanych bezpośrednio do ramy okiennej. Obsługa rolet jest również bardzo intuicyjna, odbywa się tradycyjnie, mechanicznie, za pomocą pilota lub inteligentnego systemu sterowania.

Oprócz rolet w tradycyjnym wydaniu, dużą popularnością cieszą się też rolety dzień i noc, których konstrukcja pozwala na bardzo precyzyjną kontrolę wpadającego światła. Ich obsługa i montaż są identyczne, jak w przypadku rolet wolnowiszących. Za jednym pociągnięciem łańcuszka można bardzo skrupulatnie ustawić poziom nasłonecznienia od maksymalnego do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Łatwe w obsłudze i klimatyczne plisy.

Plisy okienne, inaczej żaluzje plisowane, to synonim innowacyjności i nowoczesnego designu. Swoim wyglądem do złudzenia przypominają żaluzje, natomiast fakturą są bardzo zbliżone do rolet. Dzięki możliwości dowolnego ustawiania lameli, możemy w łatwy i dokładny sposób regulować wpadające światło. Bez trudu można zasłonić tylko wybraną powierzchnię okna, co przekłada się zdecydowanie na komfort użytkowania. Plisy są dobrze osadzone na ramie okiennej, dzięki czemu przy otwieraniu okna dachowego nie opadają.

Markiza zewnętrzna – dobra inwestycja.

Markizy zewnętrzne wyglądem przypominają zwykłe rolety, z tą różnicą że zdecydowanie lepiej chronią pomieszczenie przed zbytnim nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Ta cecha szczególnie dobrze się sprawdza przy dużej powierzchni przeszklonej w jednym pomieszczeniu. Markizy zewnętrzne odznaczają się bardzo łatwą obsługą, steruje się nimi ręcznie, za pomocą przełącznika ściennego lub pilota. W zależności od wielkości okna, markizy są przygotowywane na zamówienie, zgodnie z indywidualnymi wymaganiami.

Markizy montuje się na zewnątrz okna, dzięki czemu odbijają one lub pochłaniają promienie słoneczne zanim dotrą do powierzchni okiennej. Większość ciepła słonecznego pozostaje na zewnątrz, nie docierając do wnętrza pomieszczenia. Jednocześnie, markizy zapewniają dopływ naturalnego światła i nie blokują widoku na zewnątrz budynku.

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Kategorie
Dom