Wybór bramy garażowej

Brama garażowa powinna zostać wybrana indywidualnie, dlatego trudno jest wskazać konkretne modele, które spełnią uniwersalne kryteria.

Jednak bramy garażowe, nieważne do jakich zastosować, mają pewne cechy wspólne, dzięki którym można rozpoznać i wybrać najlepszą bramę garażową do swoich potrzeb.

Bramy przesuwne – wygodne i funkcjoanlne

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów bram garażowych są bramy przesuwne. Cecha charakterystyczna tych bram to fakt, iż pracują one w przestrzeni bocznej garażu. Daje to możliwość swobodnego korzystania z powierzchni stropowej. Można przeznaczyć ją na przykład na przechowywanie rzadko używanych narzędzie czy sprzętów. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane w garażach o niewielkim metrażu, gdzie każda zaoszczędzona przestrzeń jest bardzo ważna. Taka brama garażowa sprawdza się też w nietypowych przypadkach montażowych. Będzie więc odpowiednia do garaży, które mają skośny dach .

Działanie

Bramy przesuwne do garaży wykorzystują mechanizm rolek jezdnych, które są osadzone w specjalnych szynach, dzięki którym możliwe jest swobodne zamykanie i otwieranie bramy garażowej bez użycia dużej siły. Mimo to , dla większej wygody zaleca się stosowanie napędu elektrycznego, który otwiera i zamyka bramę przesuwną. Takie napędy powinny być zamontowana na bocznej ścianie garażu lub w nadprożu bramy (jeśli są do tego warunki w danym garażu).

Bramy garażowe rozwierne

Innym, bardzo popularnym i chętnie stosowanym typem bramy garażowej, są bramy rozwierne. Ten rodzaj bramy składa się z dwóch skrzydeł, co pozwala na szybie zamykanie i otwieranie bramy. Bramy rozwierne charakteryzują się solidną konstrukcją. Są bardzo bezpieczne, ponieważ ich mocny zamek i wykonanie z wytrzymałych materiałów skutecznie chroni garaż przed włamaniem.

Wybór bramy garażowej jest kwestią, która powinna być dostosowana do danego zastosowania. Inne bramy będą odpowiadać właścicielom prywatnych posesji, natomiast inne spełnią oczekiwania postawione przez zakłady pracy oraz duże przedsiębiorstwa. Wiele firm oferuje rezalizację indywidualnych zamówień na bramy garażowe. Dotyczy to zarówno wymiarów bramy, ale także jej koloru czy dodatkowych funkcji.

Kategorie
Poradniki