Zalało mi dom – co teraz?

Spośród wielu nieszczęść, jakie przydarzają się człowiekowi, niezwykle bolesne są te związane ze zdrowiem oraz majątkiem. Człowiek bardzo często posiada w domu lub mieszkaniu dorobek całego życia, który w jednej chwili może zostać stracony.

Nagłe zalanie

Sytuacje takie jak zalanie domu czy mieszkania, może przydarzyć się każdemu. Jest to tak zwany nieszczęśliwy wypadek — zdarzenie nagłe, przez nikogo niezaplanowane. Wiadomo, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta mądrość ludowa sprawdza się także w odniesieniu do zarządzania nieruchomościami. Jednak kiedy już mamy do czynienia z nieszczęściem zalania domu najważniejsza jest fachowa diagnoza oraz wdrożenie planu naprawczego. Kwestie związane z ubezpieczeniem warto załatwiać w czasie późniejszym. Na pierwszym palnie, warto postawić osuszanie zalanej części.

Wydaje się, że z tematem zalania częściej mają do czynienia mieszkańcy bloków. Co jakiś czas można wśród znajomych usłyszeć historię, że sąsiad z góry zalał komuś mieszkanie. Kiedy tak się stanie, trzeba przystąpić do działania jak najszybciej, aby zminimalizować straty. Zalanie jednak może przydarzyć się także mieszkańcom domu. Na skutek ulewnego deszczu dach może nie wytrzymać i nieszczęście gotowe. A zatem zarówno mieszkańcy bloków, jak i właściciele domów, powinni posiadać kontakt do firmy, która fachowo zajmuje się osuszaniem pomieszczeń.

Fachowe osuszanie po zalaniu

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac potrzebne jest wykonanie analizy szkód w całym budynku. Ten etap jest bardzo ważny i należy podejść do tego zagadnienia niezwykle poważnie, ponieważ zaniedbania na tym etapie będą miały swoje negatywne konsekwencje w dalszej części prac. Ważne, aby do takich prac wybrać firmę, która posiada renomę i od lat działa na rynku pomagając ludziom w tym zakresie.

Z wielu firm należy wybrać tą odpowiednią – prawdziwych fachowców, którzy staną na wysokości zadania. Woda to żywioł, a z jego skutkami trudno sobie poradzić. Jednak osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, ludzie poważnie podchodzący do powierzonych zadań, którzy traktują tę pracę jak misję, wiedząc, że chodzi o dorobek całego życia – ci z pewnością pomogą. Dlatego, kiedy już nieszczęście zalania stanie się faktem, należy czym prędzej zadzwonić do sprawdzonej firmy z prośbą o ratunek.

Nadmiar wilgoci

Bardzo często następstwem zalania pomieszczenia jest nadmiar wilgoci. Jednak z tym problemem można poradzić sobie poprzez osuszanie pomieszczenia. W tego typu zleceniach bardzo ważna jest precyzja i dbałość o każdy szczegół. Trzeba dokładnie przeanalizować problem i ustalić zakres prac. Ważne jest też, aby klient poznał dokładny kosztorys oraz go zaakceptował. Stąd wzajemne zaufanie, ale także pewność, że mamy do czynienia z najlepszym fachowcem, tacy są w cenie. Warto, aby klient wiedział, że firma wykonująca prace stosuje się do przepisów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. To bardzo ważne w pracach budowlanych i pokrewnych.

Kiedy mamy do czynienia z nadmiarem wilgoci, niezwykle ważne jest uświadomienie sobie, że przebywanie w takich pomieszczeniach szkodzi, ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Dlatego tak ważne jest, by efekt prac był trwały. Metody osuszania są różne, a żeby dobrać właściwą metodę, która przyniesie najwięcej korzyści i zapewni najlepszy efekt, trzeba spojrzeć na problem okiem fachowca. Ważne jest też posiadanie znakomitej jakości urządzeń pomiarowych. Urządzenia plus czynnik ludzki z pewnością będą gwarancją udanych prac.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy M&M-BUD.

Kategorie
Remont